Fri. Aug 6th, 2021

 

Penis protezi, erektil disfonksiyonlu erkekler için, cinsel ilişki sırasında sertlik kazanmak için penisin erektil kapsüllerine bir protez cihazın yerleştirildiği mükemmel bir cerrahi seçenektir. Üç çeşit penis protezi türleri vardır. Mutluluk çubuğu olarak da adlandırılan penis protezi sertleşme sorununun tedavisi için en iyi seçeneklerden birisi olarak kabul edilmektedir. Dünya üzerinde birçok hasta bu işlemden son derece memnun ayrılmaktadırlar.

Üç Çeşit Penis Protezi Türleri

Yarı sert penis protezi : Silikon kaplı esnek metal çubuk, cinsel ilişki için sertlik sağlayan erektil gövdelere implante edilir. Bu mutluluk çubuğu her zaman sert kalır, hastalar cinsel aktiviteye girmek istediklerinde protezleri düz bir şekilde bükmelidir. Esnetilebilir penis protezi çoğunlukla, şişirilebilir protezi etkinleştirmek için el becerisi olmayan hastalara sunulmaktadır. Penis protezleri arasından en basitlerinden birisi olarak esnetilebilir penis protezleri gösterilebilir.

Şişirilebilir mutluluk çubuğu penise iki yumuşak silikon tüp, karın bölgesinde küçük bir rezervuar ve skrotumda küçük bir pompa yerleştirilir. Bu, ereksiyonlarla daha doğal bir görünüme sahiptir ve hastaların aktif olmadıklarında gizlemeleri daha kolaydır. Bağımsız şişirilebilir implantlar, penisin içine yerleştirilen ve implantın ucuna bir pompa takılı bir çift şişirilebilir tüp ve penisin şaftına yerleştirilmiş bir rezervuardan oluşmaktadır. Bu penis protezleri daha çok tercih edilmektedir.

Penis Protezi Ameliyatı

Penis implantı ameliyatı genellikle bir saatten az sürer ve kısa bir hastanede ayakta tedavi ile yapılabilir veya hastalar aynı gün taburcu edilebilir. Çoğu hasta, ameliyattan sonraki 2 ila 6 hafta içinde cinsel aktiviteyi ertelemelidirler. Ameliyattan sonra bir gün idrar sondası takılır ve ameliyat sonrası enfeksiyonları önlemek için ameliyattan sonra iki hafta antibiyotik reçete edilir. Salin rezervuarını yerinden çıkarmaktan kaçınmak için altı haftaya kadar sıkı giysilerden kaçınılmalıdır. Ameliyattan sonraki bir ay boyunca yorucu fiziksel aktiviteyi ve cinsel hayatı en aza indirmenizi öneririz.

Penis İmplantı Nasıl Çalışır?

Şişirilebilir bir mutluluk çubuğu vücut gövdelerine yerleştirilen iki hidrolik kapsül, skrotuma yerleştirilmiş bir pompa ve kasık kemiğinin altına sıkışmış bir salin rezervuarından oluşur. Protezi harekete geçirmek için hastalar testisler arasına yerleştirilmiş olan pompayı sıkıştıracak ve böylece rezervuardaki sıvının penil ereksiyon gövdelerinde bulunan iki hidrolik silindire akmasına izin verecektir. Silindirler sıvıyla dolduğunda bu, düz ve çok sert bir ereksiyonla sonuçlanır.

Penis İmplantı Ne Kadar Belirgindir?

Tüm bileşenlerin deri altına cerrahi olarak implante edildiği göz önüne alındığında, bir penis implantı pek fark edilmez. Yakın görsel incelemede, penisin hemen üstünde veya altında küçük bir yara izi olabilir, ancak bu genellikle kasık kıllarında veya penisin altında gizlidir. Penis protezi olan bir erkek, umumi tuvalet veya soyunma odasında utanmaktan zorunda değildir. Cinsel bir partner, manuel muayene ile skrotumdaki pompayı hissedebilir, ancak ereksiyon, doğal bir ereksiyona benzer veya daha sert olacaktır. Daha fazla bilgi için https://www.mutlulukcubugu.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

By admin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *